<style type="text/css">.wpb_animate_when_almost_visible{opacity:1}</style> سوت‌وست داستان يك موفقيت، جايي كه همه شكست خوردند - آرمان صفایی
خانهمقالات مدل كسب و كار استراتژيسوت‌وست داستان يك موفقيت، جايي كه همه شكست خوردند

سوت‌وست داستان يك موفقيت، جايي كه همه شكست خوردند

سوت‌وست داستان يك موفقيت، جايي كه همه شكست خوردند

داستان يك موفقيت جايي كه همه شكست خوردند 

 

سوت‌وست چگونه اين همه رقيب غول را شكست داد؟

در سال ۲۰۰۲ زمانی که صورت­‌های مالی سال ۲۰۰۱ بسته شد. درآمدهای خطوط هوایی سوت وست بسیاری از شاهدین را متعجب کرد. در حالی که خطوط یونایتد و دلتا و اِی.اِم.آر به ترتیب ۱۴۵/۲ میلیارد دلار و ۲۱۶/۱ میلیارد دلار و ۷۶/۱ میلیارد دلار متضرر شده بودند. شرکت سوت وست با کسب سودی معادل ۵۱۱ میلیون دلار در سال همگان را متعجب ساخت . نکته این­­جاست که این سودآوری فقط محدود به سال ۲۰۰۱ نیست بلکه سوت وست تنها شرکت خطوط هوایی بود که در طول ۳۰ سال گذشته تا سال ۲۰۰۲ هیچ زمان زیان­‌ده نبوده است.

این موفقیت عجیب در سودآوری سوت وست در صنعتی که همه در حال ضرر هستند توجه بسیاری از متخصصان را به خود جلب کرده است و مطالعات متخصصان دلیل این سودآوری عجیب را مزیت رقابتی این شرکت در مدل کسب ­وکارش می­دانند اجزای مدل کسب ­وکار متمایز و موفق مدل کسب ­وکار سوت وست بدین گونه است:

 

ارزش­های متمایز:

قیمت هر صندلی هواپیماهای سوت وست برای هر مایل ۵/۲ سنت بوده که در مقابل رقبا پایین ترین قیمت را ارائه می­داد. همچنین بیشترین مقدار ساعت پرواز در هر روز نیز مربوط به این شرکت بوده که نشان می­دهد که استفاده از هواپیماها در این شرکت در بیشترین میزان بهره­برداری خود قرار دارد.

پروازهای متعدد سوت و به موقع رسیدن پروازها همگی از ارزش­‌های ممتاز و متمایز سوت وست است که در رقبایش وجود ندارد.

این قيمت­‌های پایین ناشی از فعالیت‌­ها و فرآیندهای زیر ساختی سوت‌وست است مثل آن که علی­‌رغم پذیرایی رقبا از مهمانان در کلاس تجاری به صورت وعده غذایی، سوت‌وست از میوه­‌های بسته‌­بندی شده استفاده می‌­کند چرا که معتقد است مسافران برای مصرف غذا سوار هواپیما نمی‌­­شوند، که اين امر موجب صرفه‌­جویی میانگین ۱۵۰ میلیون دلار برای او شده است.

یا مثل آن­که سوت‌وست علی‌­رغم رقبا از فرودگاه‌های کم رفت­‌وآمد استفاده می‌­کند که هزینه پایین‌­تر این فرودگاه‌ها موجب صرفه­‌جویی ۵  دلاری به ازای هر مسافر می‌­شود و همچنين زمان انتظار براي اجازه فرود هم کاهش می­‌یابد که باعث می­شود سوت‌وست پروازهای متعددتری ایجاد کند.

از دیگر فعالیت‌­های زیر ساختی سوت‌وست که موجب کاهش شدید ساختار هزینه‌­هایش شده است فرهنگ سازمانی منحصربه‌­فرد سوت‌­وست است. فرهنگی که در آن دیدن این­که یک خلبان هم بلیط بشمارد یا این­که به جای این­که ساعتی پول بگیرد به تعداد پرواز پول بگیرد اصلاً عجیب نیست. فرهنگی که در آن کارمندان چندین برابر کارمندان سایر شرکت­‌های صنعت کار می‌­کنند و پول کمتری می‌­گیرند اما همچنان سوت‌­وست را خانواده خود می‌­دانند و از امنیت شغلی بالایی برخوردارند. درباره فرهنگ سازمانی سوت‌­وست و چگونگی ایجاد این فرهنگ مطالعات خوبی انجام شده است که اگر علاقمند بودید آن­ها را جستجو کنید.

فعالیت زیر ساختی دیگر این­که سوت‌­وست همه هواپیماهای خود را از یک مدل یک شرکت خریده است که این امر موجب خرید به قیمت عمده شده است و همچنین همه خلبان­‌هایش می‌­توانند آن را برانند و دیگر خلبان­ها با مدارک خاص دیگر هواپیماها نیاز ندارد.

یا دیگر این­که سوت­‌وست برای رزرو آنلاین بلیط­‌هایش به سایت خود southwest.com تکیه کرده و از سایت‌­های واسطه­‌ای مانند آپولو استفاده نم‌ی­کند که هزینه کارمزد برای آنان بپردازد به علاوه آن که مشتریانی از آپولو که بلیط‌­های سو‌ت­وست را مطالبه م‌ی­کنند سوت­وست در ازای دادن آن بلیط به آپولو از آنها کارمزد ماهانه‌­ای دریافت می‌­کند. همه این فعالیت‌­ها همگی به گونه­‌ای یکپارچه‌­سازی شده است که همگی موجب ارائه یک ارزش متمایز برای سوت‌­وست شده است و آن قیمت بسیار پایین نسبت به رقباست که در مکتب مایکل پورتر به آن استراتژی رهبری هزینه می‌­گویند.

سوت­ وست یکی از الگوها در انتخاب مدل کسب ­وکاری است که موجب برتری بی­‌چون‌وچرای آن صنعت هوایی شده است .

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , ,

نظر

نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

العربيةEnglishفارسیTürkçe