<style type="text/css">.wpb_animate_when_almost_visible{opacity:1}</style> گزارش برگزاری 2 کارگاه در 4 ساعت (تامین مالی و به‌گل‌نشسته) - آرمان صفایی
خانهاخبار مقالاتگزارش برگزاری ۲ کارگاه در ۴ ساعت (تامین مالی و به‌گل‌نشسته)

گزارش برگزاری ۲ کارگاه در ۴ ساعت (تامین مالی و به‌گل‌نشسته)

گزارش برگزاری ۲ کارگاه در ۴ ساعت (تامین مالی و به‌گل‌نشسته)

در روز ۱۴ شهریورماه کارگاه استارتاپ‌های به‌گل‌نشسته را در دانشگاه شریف و کارگاه تامین مالی استارتاپ‌های مذهبی را در خبرگزاری بین‌المللی قرآن کریم ایکنا تدریس داشتم.

لینک گزارش برگزاری کارگاه اول در مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف را در اینجا و نیز گزارش برگزاری کارگاه دوم را در اینجا ببینید.

 

آرمان صفایی

استارتاپ‌های به‌گل‌نشسته در شریف

آرمان صفایی

تامین مالی استارتاپ‌های مذهبی در ایکنا

آرمان صفایی

تامین مالی استارتاپ‌های مذهبی در ایکنا

 

گزارش این کارگاه چاپ شده در روزنامه شریف

کارآغازیان به‌گل‌نشسته

موضوع چیست ؟
سمینار آموزشی استارتاپ‌های به‌گل‌نشسته روز سه‌شنبه ۱۴ شهریورماه به همت مرکز کارآفرینی با تدریس بنده با حضور ۴۰ نفر از مخاطبین برگزار شد.
و اما کارآغازیان واژه‌ای است که آن را منسوب به فرهنگستان ادب می‌دانند که معادل واژه بیگانه “استارتاپ” ارائه شده است. لذا سمینار ما مدتی به نام کارآغازیان به‌گل‌نشسته مطرح شد که در ظاهر امر به نظر می‌آید که عنوان یک گونه جانداران باشد تا عنوان یک سمینار آموزشی.
بگذریم.

چه خبر بود در این سمینار ؟
در این سمینار ابتدا بنده عرائضی داشتم از آمارهای مربوط به شکست استارتاپ‌ها. این که چند درصد آنان بسته به صنعت، سال گذشته از تاسیس و کشور آن شکست خورده اند.
سپس مطرح شد که شکست تنها مخصوص استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا نبوده بلکه برندها و غول‌های بزرگ دنیا نیز در محصولات و پروژه‌های مختلف شکست‌هایی را تجربه کرده‌اند. محصولاتی که می‌شناسیم مثل ویندوز ویستا، گوگل‌پلاس، توئیترپیک و … .
در بخش بعدی سمینار گزارشی را ارائه کردم از ۲۰ علت شکست مهم‌تر در دنیا. ۲۰ علتی که یک موسسه مطالعاتی بزرگ در آمریکا پس از مصاحبه با ۲۰۴ استارتاپ به‌گل‌نشسته در دنیا ارائه کرده است.
روی هر کدام از این ۲۰ علت توضیحات و مثال‌هایی نیز ارائه کردیم.
در بخش بعدی این سمینار روی ۷ استارتاپ از دره سیلیکون و اروپا عمیق‌تر شدیم. ۷ استارتاپی که بعد از جذب سرمایه‌های چند ده میلیون دلاری شکست خورده‌اند (پس نتیجه این که سرمایه اولیه برای موفقیت لازم است ولی کافی نیست). علت شکست این ۷ استارتاپ را نیز از زبان موسسان آن‌ها بررسی و مطالعه کردیم.

از استارتاپ‌های ایرانی چه خبر ؟
حال می‌رسیم به بخش اصلی‌تر سمینار. در این بخش، روی ۳ علت مهم‌تر شکست استارتاپ‌ها در کشورمان ارائه‌ای داشتیم.
👈 تیم ‌ و تیم‌سازی
👈 محصول بی‌توجه به مشتری و زمان اشتباه ورود
👈 توهم دانای کل بودن که بسیاری از موسسان استارتاپ‌ها درگیر آن هستند.
در مرحله بعدی صحبت روی استارتاپ‌های ایرانی روی ۷ استارتاپ به‌گل‌نشسته ایرانی نیز عمیق شدیم و روی علت شکست که از زبان موسسان آن‌ها به شخصه جویا شده‌ام را مطرح کردیم.
استارتاپ‌هایی مثل پروانه‌آرت، لندم، چیتار، اسپورت‌آپ، تراست‌زون، مدرسه و کافه‌تونز که البته اکثر این استارتاپ‌ها مرحله شتاب‌دهی را پشت سرگذاشته بودند و به گل نشستند.
در پایان نیز موسس استارتاپ مدرسه از شتاب‌دهنده شریف و کافه‌تونز از شتاب‌دهنده آواتک را دعوت کردم تا از تجربیات و علل شکست خودشان شخصا بگویند.

و اما
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این سمینار و یا سایر سمینار‌ها و کارگاه‌های گذشته و آینده می‌توانید نام بنده ( آرمان صفایی ) را گوگل کنید.

برچسب‌ها: , , , , , ,

نظر

نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

العربيةEnglishفارسیTürkçe