<style type="text/css">.wpb_animate_when_almost_visible{opacity:1}</style> چالش مرغ و تخم‌مرغ برای کسب‌وکارهای پلتفرمی - آرمان صفایی
خانهمقالات مدل كسب و كارچالش مرغ و تخم‌مرغ برای کسب‌وکارهای پلتفرمی

چالش مرغ و تخم‌مرغ برای کسب‌وکارهای پلتفرمی

چالش مرغ و تخم‌مرغ برای کسب‌وکارهای پلتفرمی

چالش مرغ و تخم‌مرغ برای کسب‌وکارهای پلتفرمی

«مشکل مرغ یا تخم مرغ» یکی از معروف‌ترین مشکلات پیش روی پلتفرم‌هاست؛ یعنی پلتفرم بهتر است اول به سمت جذب مصرف‌کنندگان ارزش تولید شده برود یا جذب تولیدکنندگان این ارزش!

درباره مدل کسب‌وکار پلتفرم پیشتر در یک ویدئو کوتاه توضیحاتی مختضر داده بودم و در کتابم هم به طور کامل بهش پرداختم.

گفتیم که پلتفرم‌ها، کسب‌وکارهایی هستند که دو یا چند طرف مشتری را که می‌توانند برای هم ارزش ایجاد کنند به یکدیگر متصل کنن. به نوعی یک پلتفرم سعی میکنه تا ارتباط بین این دو یا چند طرف بازار با همدیگه رو هم ساده‌تر کنه، هم بهینه‌تر و قانون‌مندتر. به طوری که هر دو طرف کاملاً قانع باشند که از این پلتفرم بهره ببرن و خودشون مستقل اقدام به این کار نکنن.

پلتفرم هم از این بین سعی می‌کنه تا ازدل ارزشی که این طرف‌ها برای هم ایجاد میکنن، بخشی رو خودش به عنوان کمیسیون یا خودمونیش حق‌الزحمه برداره. (البته کلی راه دیگه هم برای درآمدزایی هست ولی عمدش همینه).

حالا یکی ازمشکلات بزرگی که این وسط وجود داره اینه که ما ابتدا کدوم سمت مشتریامون رو جذب کنیم.

مثلاً فرض کنین ما نت‌برگ یا تخفیفان هستیم. ما دو بخش مشتری رو داریم به هم وصل می‌کنیم.

۱- کسب‌وکارهای محلی که تخفیف میدن

۲- مردمی که اهل گردش و تخفیف هستن

حالا ما به عنوان پلتفرمی بین این دو طرف مشتری، اگر سرمایه‌گذاری کنیم تا کسب‌وکارهای بیشتری بیاریم که تخفیف بدن ولی از اون طرف کسی نباشه که خریداری کنه، دیگه اون کسب‌وکار به نت‌برگ تخفیف نمیده. یا اگه کلی از تخفیف‌گیرندگان هر روز بیان تو سایت و تخفیفی نباشه دیگه به سایت شما نمیان. حال باید چه کنیم ؟

به این چالش در پلتفرم‌ها، چالش مرغ و تخم‌مرغ میگن که اول باید مرغ باشه یا تخم مرغ ؟

حل این چالش یا مشکل در هر پلتفرمی متفاوته و یه نسخه واحدی نمیشه داد ولی می‌توان نمونه‌ها رو بررسی کرد و دید که مشابهاً چه کارهایی انجام دادن دیگر کسب‌وکارهای موفق و مشابه. اگر هم بعداً فرصت شد مقاله‌ای خواهم نوشت از ۸ استراتژی موفق دنیا برای حل این چالش.

فعلاً بدونین که باید جذب اولاً دو طرفه باشه یعنی فقط یه طرف رو نیارین که از طرف دیگه غافل بشین بلکه باید هر دو طرف رو به مرور به پلتفرم‌تون جذب کنین اما ابید روی یه طرف بالاخره تصمیم بگیرین و تمرکز کنین تا ابتدا اونا رو زیادتر کنین.

چند مثال براتون آوردم از این که کسب‌وکارهای ایرانی . بین‌المللی در این زمینه چه کردن ؟

مشکل مرغ یا تخم مرغ تپ۳۰ :
معرفی مسافران جدید توسط کاربران فعلی ۱۵ هزار تومان تشویق برای هر نفر دارد اما معرفی رانندگان جدید توسط رانندگان فعلی…
این یعنی اهمیت فوق‌العاده بیشتر سمت عرضه از نظر تپ۳۰

جذب تپ30

مشکل مرغ یا تخم مرغ ماکروسافت :
زمانی که مایکروسافت xbox را به بازار عرضه کرد، به طور عمومی اعلام کرد ۵۰۰m$ برای پروموشن پلتفرم در نظر گرفته است تا به این شکل تولیدکنندگان بازی با خیال راحت بازی تولید کنند.

مشکل مرغ یا تخم مرغ گوگل‌پلی:
گوگل در سال ۲۰۰۸ برای تقویت سمت عرضه در پلتفرم گوگل‌پلی، جایزه‌ای ده میلیون دلاری برای بهترین توسعه‌دهنده اپ بر روی پلتفرم گوگل‌پلی در نظر گرفت.

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , ,

نظر

نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

العربيةEnglishفارسیTürkçe