<style type="text/css">.wpb_animate_when_almost_visible{opacity:1}</style> مصاحبه با استارتاپ پلتفرمی میاره - آرمان صفایی
خانهمقالات مصاحبهمصاحبه با استارتاپ پلتفرمی میاره

مصاحبه با استارتاپ پلتفرمی میاره

مصاحبه با استارتاپ پلتفرمی میاره

 مصاحبه با مهدی مظاهری از اعضای پلتفرم “میاره”

 

 

 

لطفا معرفی مختصری از پلتفرم میاره بفرمایید؟ چند وقت می شود که شروع به کار کرده؟

میاره یک پلتفرم برای OnDemandDelivery با استفاده از  پیک موتوری است. میاره کار خود را از هسته های مرکز کارآفرینی شریف شروع کرده و الان نزدیک به یک سال هست که از فعالیتش می‌گذرد و الان تیم میاره بیش از ۱۰ نفرند. سرویس‌دهی “میاره” الان به کسب‌وکارهای محلی هست.

 

میاره چطور راه افتاد؟ رستوران ها و پیک موتوری ها با چه استراتژی ای به میاره اضافه شدند؟ مسئله مرغ و تخم مرغ را چطور حل کردید؟

 

ابتدای کار به صورت دستی تعدادی کسب‌وکار را با تعدادی پیک موتوری ارتباط دادیم و از طریق یک سرویس ساده و ابتدایی در بستر ربات تلگرام پلتفرم را ایجاد کردیم. در واقع با کوچک شروع کردن، مسئله مرغ و تخم مرغ را حل کردیم.

 

با توجه به ظهور رقبایی مثل الوپیک، حملو و … و اخیرا هم اسنپ باکس، به نظرتون شما توان رقابت در این بازار را دارید و چرا؟ رقبای اصلی شما همین پلتفرم‌ها هستند؟

 

در فضای کسب‌وکار امروزی مخصوصاً حوزه کسب‌وکارهای نوپا و پلتفرمی رقابت اجتناب‌ناپذیر است و مجبوریم که با این‌ها رقابت کنیم. رقابت برای هر کسب‌وکار جذابی که بازار بزرگی دارد پیش می آید، اما فعلا بازار این حوزه خیلی بزرگ است و کل پلتفرم‌های موجود درصد کمی از سهم بازار را دارند و برای نظر دادن راجع به رقابت زود است. در واقع در حال حاضر ما در حال رقابت با پیک تلفنی هستیم.

 

یک اتفاقی که الان بین پلتفرم‌های این حوزه افتاده است، تعداد زیاد آنها و رخ دادن بازی دوسر باخت جنگ قیمتی بین آن‌هاست.بعضاً قیمت‌ها تا یک سوم قیمت پیک بادپا هم شکسته شده است. در واقع می توان گفت کسب‌وکار پیک موتوری الان ارزش محور نیست و قیمت محور است. هر کسی بیشتر پول داشته باشه تخفیف بیشتر می‌دهد و بیشتر توسعه می‌یابد. رفتارها جوری است که پیش‌بینی‌ها می گویند کسی که بیشتر از همه پول بسوزاند از این بازی نجات پیدا می کند.

 

اما از مزایای رقابتی میاره میتوان به کیفیت سرویس اشاره کرد. میاره با مشتری‌هایی کار می‌کند که کیفیت برای آن ها از قیمت مهم‌تر است.

 

متریک‌های اصلی‌ای که شما دنبال می‌کنید تا عملکرد و رشد پلتفرم را ارزیابی کنید، چه متریک‌هایی هستند؟

 

متریک‌های زیادی وجود دارند که ما آنها را مانیتور می‌کنیم. اما سه متریک اصلی که از بقیه برای ما مهم‌تر هستند تعداد سفرهای موفق در روز، قیمت سفر به کیلومتر در هر روز و زمان رسیدن هر موتوری به مبدا هست.

 

 

برنامه میاره برای monetization پلتفرم چیست؟ میاره چطور پول در میاره؟

 

 به ازای هر سفر موفق کمیسیون دریافت می‌کنیم.

 

راجع به اثر شبکه‌ای که میاره ایجاد کرده بگویید

 

با این که این کسب‌وکار خیلی به قیمت حساس است اما میاره به خاطر کیفیتش اثر شبکه‌ای مثبتی در سمت تقاضا ایجاد کرده است و از این طریق مشتری جذب می‌کند.میاره تا به حال برای مارکتینگ هیچ هزینه‌ای نکرده و مشتری ها بیشتر با معرفی و نیروی فروش به دست آمده‌اند!

 

با توجه به این یک سالی که در میاره فعال هستید، چه صحبتی برای افرادی که می‌خواهند وارد فضای کسب‌وکارهای پلتفرمی بشوند دارید؟

 

کسب‌وکارهای پلتفرمی با این که در ظاهر جذاب هستند، اما سطح فعالیت در آن‌ها بسیار بالاست ، خودمانی‌اش می شود کار گِل زیاد دارند، در تئوری خیلی جذاب‌اند اما در عمل سختی‌های زیادی دارند.

 

کسانی که دنبال کار گِل کردن و اهل کارهای سخت نیستند در این کسب‌وکارها وارد نشوند، کسب وکارهای پلتفرمی دنبال آدم‌های کار گِل کن می گردند!

 

منبع : Platform_Revolution@

برچسب‌ها: , , , , , , , , ,

نظر

نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

العربيةEnglishفارسیTürkçe