<style type="text/css">.wpb_animate_when_almost_visible{opacity:1}</style> الگوی کسب‌وکار هرمی (بازاریابی شبکه‌ای) - آرمان صفایی
خانهمقالات مدل كسب و كارالگوی کسب‌وکار هرمی (بازاریابی شبکه‌ای)

الگوی کسب‌وکار هرمی (بازاریابی شبکه‌ای)

الگوی کسب‌وکار هرمی (بازاریابی شبکه‌ای)

الگوی مدل کسب‌وکار هرمی

 

بخشی از کتاب جدید من در حوزه الگوهای مدل کسب‌وکار به نام مدل‌های استارتاپی

الگویی که برای ایرانیان آشناست به قدر کافی اما در عین حال بسیار بدنام به علت سبقه کلاه‌برداری بعضی شرکت‌ها با این الگو با نام‌های مثل گلدکوئیست.

اما بحث این است که الگوی هرمی یک الگوی با سابقه در دنیاست و یک الگوی قانونی است و شرکت‌هایی مثل گلدکوئیست در همه جای دنیا غیر قانونی محسوب می‌شوند.
ایده اصلی این الگو آن است که شرکت هزینه‌ای که بابت بازاریابی و تبلیغات و توزیع و لجستیک می‌پردازد را حذف می‌کند و در ازای آن این هزینه‌ها را به شکل تخفیف به مشتریان خود می‌دهد. به این شکل که مثلاً اگر کسی یک بار محصولی را خرید، برای خرید دوم برای دوستانش مثلاً ۵۰ درصد تخفیف می‌دهد. این موضوع باعث آن می‌شود که مشتریان، محصولات شرکت را به بهترین شیوه تبلیغات، یعنی تبلیغات دهان به دهان به هم معرفی می‌کنند.

نمونه‌ها:

۱٫ پيشگام اين الگو در دنيا شركتي سوئدي است به نام اوريف‌ليم كه توليدكننده محصولات آرايشي بهداشتي است كه در ازاي خريدهاي بيشتر مشتريان براي مصرف خود و دوستان و اقوام، به آن‌ها تخفيفات بيشتري مي‌دهد و اين موضوع، انگيزه آنان را براي خريد بيشتر فراهم مي‌كند.
۲٫ در ايران نيز اين الگو، پس از خروج شركت‌هاي كلاه‌بردار به مرور به شكل قانوني آن، جا افتاده است و با اخذ مجوزها، اقدام به اجراي اين الگو كرده‌اند كه اغلب فروشنده محصولات مصرفي و آرايشي‌بهداشتي مانند پنبه‌ريز هستند. تعداد اين شركت‌ها در ايران امروزه بسيار افزايش يافته‌است.

پاورقي:

۱٫ از ديگر مزاياي اين الگو که اکثر این شرکت‌ها خصوصاً در ایران بسیار روی آن مانور مي‌دهند امكان ایجاد درآمد برای مشتریان است. هرچه بیشتر خرید می‌کنند و می‌فروشند درآمد بیشتری کسب می‌کنند. از این روست که بسیاری از این مشتریان، آن را به عنوان شغل محسوب می‌کنند و اقدام به شبکه‌سازی و جذب زیرمجموعه مشتریان برای خود می‌کنند.

۲٫ شرکت‌هایی که نوع غیرقانونی این الگو را در دنیا اجرا کردند اغلب شرکت‌هایی بودند که در جزایری دور افتاده ثبتِ شرکت کرده بودند و در واقع کالایی به صورت مستقیم در ازای پرداخت پول جابجا نمی‌شد.

۳٫ این نکته را نیز در حاشیه بگوییم که این شرکت‌ها اکثراً برای فروش بیشتر به کسانی که فروش محصولات آنان را به عنوان شغل در نظر گرفته‌اند، کلاس‌ها و برنامه‌های انگیزشی زیادی برای آنان برگزار می کنند و وعده‌های پول‌های میلیاردی از این راه به آنان می‌دهند، که به نظر بنده تا حد زیادی منجر به خیال پردازی بیش از حد و رویاهای غیر واقعی برای جوانان کشور شده‌است.

۴٫ اجرای این الگو اصلاً به این سادگی نیست که از این به بعد ما نیز پخش نکنیم و به جای آن تخفیفات بیشتری بدهیم، بلکه جزئیات بسیار زیادی و از همه مهم‌تر ریاضیات و محاسبات پشت این الگو بسیار پیچیده است ولی قطعاً شدنی است.

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

نظر

نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

العربيةEnglishفارسیTürkçe